Audycja w Katolickim Radiu Zamość o "Męskiej Grupie (po)MOCY"!

Opublikowano: 23 stycznia, 2023
Gospodyni audycji: Poseł na Sejm Beata Strzałka, p.o. Dyrektora Ilona Dzido oraz psycholog Miłchał Lembryk Ośrodka Interwencji Kryzysowej w Biłgoraju

Ilona Dzido, p.o. Dyrektora i mediator Ośrodka Interwencji Kryzysowej oraz Michał Lembryk - psycholog Ośrodka Interwencji Kryzysowej opowiadają o szczegółach inicjatywy powstania Męskiej Grupy Wsparcia oraz najważniejszych zagadnieniach dotyczących otwartego naboru uczestników do Grupy.

Planowana Grupa Terapeutyczna będzie prowadzona przez psychologa Ośrodka Interwencji Kryzysowej w Biłgoraju Pana Michała Lembryka, a więc będzie od początku do końca tworzona przez mężczyzn dla mężczyzn i o mężczyznach. Ideą jej powstania jest umożliwienie męskiej części mieszkańców powiatu biłgorajskiego podzielenia się tym, z czym się uczestnik zmaga, żeby móc w męskim gronie wyrzucić z siebie co utrudnia swobodne funkcjonowanie, co przeszkadza w relacjach z innymi ludźmi, z czym uczestnik boryka się wśród życia rodzinnego. Będzie to odbywać się wśród ludzi, którzy mogą wysłuchać, przyjąć z akceptacją i wyrozumiałością – ma być to forma wsparcia przez słuchanie, zrozumienie i dzielenie się własnymi doświadczeniami oraz przemyśleniami.

Działanie Grupy opiera się na zasadzie, że mówiąc na głos, potocznie „co nam leży na wątrobie”, wyrzucamy z siebie zalegające, często eskalujące problemy, a wtedy łatwiej o zdrowe podejście i w efekcie rozwiązywanie problemu. Nie wszyscy muszą poruszać swoje kwestie, wiele tematów jest uniwersalnych i o wspólnym podłożu, więc innych aktywność na grupie może pomóc również Tobie, a z czasem może pomóc na podzielenie się także Twoimi zmaganiami.

Ważna dla funkcjonowania Grupy jest poufność, szczerość, otwartość i trud podejmowania problematycznych tematów. W Grupie Wsparcia każdy od każdego czegoś się może nauczyć, a także zdobyć inny punkt spojrzenia na problem, ponieważ okazuje się, że nie tylko ja zmagam się z daną trudnością. Forma rozmów w Grupie ma być luźna, prosta i jak najbardziej praktyczna.

Co może być tematem spotkań? W zasadzie wszystko, a zależy to od uczestników spotkań. Problemy emocjonalne, zaburzona samoakceptacja, trudności okołorozwodowe, trudności w nawiązywaniu relacji rodzinnych czy społecznych, problemy z pornografią, problemy zawodowe, praca nad komunikacją z partnerką, żoną czy dziećmi.

❗️ WAŻNE INFORMACJE:

👉 Grupa kierowana jest do mężczyzn od 18go roku życia.

👉 Uczestniczyć w Grupie możesz zupełnie anonimowo, nie wymagamy żadnych danych osobowych.

👉 Uczestnictwo w Grupie jest bezpłatne.

👉 Grupa ma charakter otwarty, możesz do niej dołączyć w całym okresie jej trwania.

👉 Termin spotkania organizacyjnego: 3 luty 2023r. godzina 18:00.

👉 Spotkania będą odbywały się cyklicznie, co dwa tygodnie przez cały rok.

Zapraszamy do odsłuchania nagrania i zapisów !

Podobne posty

Zapraszamy na wernisaż wystawy audiowizualnej pt.: „ONE”, którego partnerem jest Ośrodek Interwencji Kryzysowej w Biłgoraju - WSTĘP WOLNY !

Opublikowano: 16 kwietnia, 2024
Czytaj więcej

Spotkania profilaktyczne w Szkole Podstawowej w Turobinie oraz Szkole Podstawowej w Teodorówce.

Opublikowano: 16 kwietnia, 2024
Czytaj więcej
Logo OiK w Biłgoraju

Ośrodek Interwencji Kryzysowej
w Biłgoraju

ul. Wira Bartoszewskiego 10;
23-400 Biłgoraj
oik.bilgoraj@gmail.com
+48 84 686 41 82
797 433 719 (interwencyjny)
envelopefile-emptyphone-handsetmap-markersmartphone