Kampania Klubu Młodego Mediatora w szkołach powiatu biłgorajskiego.

Opublikowano: 26 kwietnia, 2023

Ośrodek Interwencji Kryzysowej w Biłgoraju jest w trakcie realizowania kampanii społecznej wdrażającej do szkół Klub Młodego Mediatora. Zapraszamy szkoły zainteresowane współpracą !

  • Na czym polega kampania prowadzona przez Ośrodek Interwencji Kryzysowej w Biłgoraju dotycząca tworzenia Klubów Młodego Mediatora w szkołach ?
  • Czemu ma służyć powstanie Klubu w szkole?
  • Jakie wartości chcemy utrwalać wśród uczniów ?

Te i garść innych informacji wyjaśniamy w załączonym wywiadzie. Zapraszamy i zachęcamy do odsłuchania.

https://www.facebook.com/osrodekinterwencji.kryzysowej.35/videos/558291083079872

Posiadanie i posługiwanie się umiejętnościami komunikacyjnymi jest niezbędne do funkcjonowania we współczesnym świecie, do pełnienia, coraz to nowszych i bardziej złożonych ról społecznych jakich wymaga od nas świat. Technologie, które przytłaczają dzieci i młodzież niestety nie sprzyjają nauce komunikacji i kontaktom interpersonalnym, gdzie zaangażowane są nie tylko słowa, ale i emocje.

Przyjmując założenie, że proces edukacyjny jest ciągiem kontaktów interpersonalnych, wzajemnych oczekiwań, interakcji, dążeń do wyrażania siebie poprzez różnorodne procesy komunikacyjne, można stwierdzić, że w edukacji komunikowanie się jest jednym z najważniejszych czynników rozstrzygających o jej przebiegu i jakości tego procesu.

Stąd właśnie została zainicjowana kampania społeczna dotycząca Klubów Młodego Mediatora do której serdecznie zapraszamy wszystkie szkoły z powiatu biłgorajskiego.

Z dumą informujemy, że w ubiegłym roku do kampanii realizowanej przez Ośrodek Interwencji Kryzysowej w Biłgoraju dotyczącej profilaktyki z zakresu przeciwdziałania konfliktom szkolnym oraz metodyki ich rozwiązywania za pomocą mediacji przystąpiły następujące szkoły:

⭐️ Zespół Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących w Biłgoraju

⭐️ I LO im. ONZ w Biłgoraju

⭐️ Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Biłgoraju

⭐️ Regionalne Centrum Edukacji Zawodowej w Biłgoraju

⭐️ Szkoła Podstawowa Nr. 1 w Biłgoraju

⭐️ Szkoła Podstawowa Nr. 5 w Biłgoraju

⭐️ Prywatna Szkoła Podstawowa w Biłgoraju

⭐️ Szkoła Podstawowa we Frampolu

⭐️ Szkoła Podstawowa w Dąbrowicy

⭐️ Szkoła Podstawowa w Woli Różanieckiej

⭐️ Szkoła Podstawowa w Tarnogrodzie

⭐️ Szkoła Podstawowa w Gromadzie

W związku z kontynuacją zajęć profilaktycznych w 2023 roku dotyczących idei mediacji zachęcamy i zapraszamy do współpracy szkoły z terenu powiatu biłgorajskiego do wdrażania w swoich placówkach zajęć z zakresu komunikacji, przeciwdziałania agresji i przemocy szkolnej oraz edukacji w aspekcie alternatywnych metod rozwiązywania konfliktów jakim jest mediacja.

👉 Propozycja Ośrodka Interwencji Kryzysowej jest wynikiem prowadzonych przez Ośrodek zadań powiatu w zakresie pomocy społecznej i profilaktyki przeciwdziałania przemocy oraz sytuacji kryzysowych w rodzinach.

👉 Zajęcia prowadzone są nieodpłatnie, a możliwość skorzystania z nich będzie uzależniona od poziomu zainteresowania placówek i kolejności zgłoszeń.

👉 W razie zainteresowania prosimy o kontakt indywidualny pod numerem 84 686 41 82 celem ustalenia terminu.

Podobne posty

Grupa wsparcia dla kobiet - zapraszamy do zapisów !

Opublikowano: 11 kwietnia, 2024
Czytaj więcej

Życzenia Wielkanocne 2024 rok.

Opublikowano: 28 marca, 2024
Czytaj więcej
Logo OiK w Biłgoraju

Ośrodek Interwencji Kryzysowej
w Biłgoraju

ul. Wira Bartoszewskiego 10;
23-400 Biłgoraj
oik.bilgoraj@gmail.com
+48 84 686 41 82
797 433 719 (interwencyjny)
envelopefile-emptyphone-handsetmap-markersmartphone