Spotkanie profilaktycznie z uczniami w Szkole Podstawowej w Szyszkowie.

Opublikowano: 28 maja, 2024

W dniu 27 maja 2024 r. na zaproszenie Szkoły Podstawowej w Szyszkowie zrealizowaliśmy zajęcia dla uczniów klas IV - VIII. Rozmawialiśmy z uczniami o wartościach, o relacjach, o tym jak bardzo się od siebie różnimy (co jest naturalne) i o tym, że te różnorodności właśnie nas ubogacają, a nie zubażają. Rozmawialiśmy także o komunikacji, o konfliktach oraz o mediacjach rówieśniczych jako ugodowych sposobach rozwiazywania sporów.

„Uczeń przychodzi do szkoły z dwoma plecakami... w jednym ma książki i zeszyty, w drugim cały swój świat: samotność, rozwód rodziców, marzenie o sukcesie sportowym albo chorobę dziadka ... Nauczyciel (jak i każdy kolega/koleżanka) powinni zawsze o tych dwóch bagażach pamiętać.”

Dzisiaj na zaproszenie Szkoły Podstawowej w Szyszkowie rozmawialiśmy z uczniami o wartościach, o relacjach, o tym jak bardzo się od siebie różnimy (co jest naturalne) i o tym, że te różnorodności właśnie nas ubogacają, a nie zubażają.

Rozmawialiśmy także o komunikacji, o konfliktach oraz o mediacjach rówieśniczych jako ugodowych sposobach rozwiazywania sporów.

Wszystko to odbywało się w ramach prowadzonej przez Ośrodek Interwencji Kryzysowej w Biłgoraju kampanii profilaktycznej przeciwdziałania agresji i przemocy szkolnej oraz kształtowania właściwych postaw społecznych wśród uczniów szkół z powiatu biłgorajskiego.

Zajęcia profilaktyczne prowadziła Dyrektor Ośrodka Interwencji Kryzysowej w Biłgoraju, mediator sądowy Ilona Dzido.

Podobne posty

Zapraszamy na kolejną edycję wydarzenia "Partyzancki Rajd rowerowy - Osuchy 2024".

Opublikowano: 5 czerwca, 2024
Czytaj więcej

Nie obawiaj się prosić o pomoc !

Opublikowano: 3 czerwca, 2024
Czytaj więcej
Logo OiK w Biłgoraju

Ośrodek Interwencji Kryzysowej
w Biłgoraju

ul. Wira Bartoszewskiego 10;
23-400 Biłgoraj
oik.bilgoraj@gmail.com
+48 84 686 41 82
797 433 719 (interwencyjny)
envelopefile-emptyphone-handsetmap-markersmartphone