Rozmawialiśmy oczywiście o formach pomocy jakie świadczy nasz Ośrodek na obszarze całego powiatu biłgorajskiego. Rozmawialiśmy o komunikacji, o empatii, o konfliktach, o pokojowych sposobach rozwiązywania sporów oraz o tym jak prawo karne widzi młodego człowieka w obliczu popełniania czynu zabronionego. Rozmawialiśmy także o kryzysach, o aspektach przemocy oraz o mechanizmach jakie rządzą się naszymi emocjami w obliczu sytuacji trudnych w naszym życiu.
Zdrowie psychiczne nastolatków jest niezwykle ważnym zagadnieniem, które zyskuje coraz większą uwagę w społeczeństwie. Okres adolescencji to czas intensywnych zmian, zarówno fizycznych, jak i emocjonalnych, co sprawia, że nastolatkowie są szczególnie narażeni na różnorodne wyzwania psychiczne.
Promowanie dbałości o zdrowie psychiczne wśród nastolatków powinno być priorytetem zarówno dla rodziców, jak i nauczycieli oraz całego społeczeństwa. Ważne jest, aby stworzyć środowisko, w którym młodzi ludzie czują się bezpiecznie i mają możliwość wyrażania swoich emocji, a wydarza się to między innymi za pośrednictwem osłuchania się z tematami rozwojowymi po to, aby w przypadku wystąpienia kryzysu młody człowiek wiedział gdzie szukać pomocy.
Spotkanie z uczniami zrealizowała dyrektor Ośrodka Interwencji Kryzysowej w Biłgoraju, mediator Ilona Dzido.
Dziękujemy za zaproszenie !