V Spotkanie Męskiej Grupy Wsparcia

Opublikowano: 14 kwietnia, 2023

Zapraszamy na kolejne spotkanie Grupy, które odbędzie się już w przyszły piątek, tj. 21 kwietnia 2023 r. o godzinie 18:00 w Ośrodku Interwencji Kryzysowej w Biłgoraju przy ul. "Wira" Bartoszewskiego 10.

Grupa Terapeutyczna jest prowadzona przez psychologa Ośrodka Interwencji Kryzysowej w Biłgoraju Pana Michała Lembryka, a więc będzie od początku do końca tworzona przez mężczyzn dla mężczyzn i o mężczyznach. Ideą jej powstania jest umożliwienie męskiej części mieszkańców powiatu biłgorajskiego podzielenia się tym, z czym się uczestnik zmaga, żeby móc w męskim gronie wyrzucić z siebie co utrudnia swobodne funkcjonowanie, co przeszkadza w relacjach z innymi ludźmi, z czym uczestnik boryka się wśród życia rodzinnego. Będzie to odbywać się wśród ludzi, którzy mogą wysłuchać, przyjąć z akceptacją i wyrozumiałością – ma być to forma wsparcia przez słuchanie, zrozumienie i dzielenie się własnymi doświadczeniami oraz przemyśleniami.

Co się dzieje na grupie?

💁‍♂️ Utrzymujemy regularny kontakt - to stąd cykliczne spotkania, które mają zbudować zaufanie i komfort wśród uczestników.

💁‍♂️ Słuchamy siebie uważnie - psycholog jest po to, aby koordynować spotkanie, wyjaśniać psychologiczne aspekty, zachowania, mechanizmy, etc.

💁‍♂️ Dajemy sobie czas - niektórzy z nas potrzebują czasu więcej niż inni, aby zacząć cokolwiek mówić o sobie. Każdy z nas jest przecież inny.

💁‍♂️ Wspieramy się wzajemnie i pomagamy - proszenie o pomoc jest oznaką siły i świadomości, a nie słabości.

💁‍♂️ Korzystamy z wiedzy, doświadczeń i spostrzeżeń innych uczestników, co zwiększa szansę na skuteczne rozwiązanie swojego problemu czy przetrwanie trudności.

❗️ WAŻNE INFORMACJE:

👉 Grupa kierowana jest do mężczyzn od 18go roku życia.

👉 Uczestniczyć w Grupie możesz zupełnie anonimowo, nie wymagamy żadnych danych osobowych.

👉 Uczestnictwo w Grupie jest bezpłatne.

👉 Grupa ma charakter otwarty, możesz do niej dołączyć w całym okresie jej trwania.

👉 Spotkania Grupy będą odbywały się przez cały rok.

Zapraszamy Cię do przystąpienia do Grupy kiedy chcesz i na ile potrzebujesz.

Do zobaczenia !

Podobne posty

Spotkanie profilaktyczne przeciwdziałania przemocy i agresji rówieśniczej w Szkole Podstawowej w Woli Dereźniańskiej.

Opublikowano: 14 maja, 2024
Czytaj więcej

Spotkanie profilaktyczne dotyczące przeciwdziałania przemocy i agresji w szkole oraz efektywnej komunikacji z uczniami Szkół Podstawowych w Goździe Lipińskim oraz Biszczy.

Opublikowano: 8 maja, 2024
Czytaj więcej
Logo OiK w Biłgoraju

Ośrodek Interwencji Kryzysowej
w Biłgoraju

ul. Wira Bartoszewskiego 10;
23-400 Biłgoraj
oik.bilgoraj@gmail.com
+48 84 686 41 82
797 433 719 (interwencyjny)
envelopefile-emptyphone-handsetmap-markersmartphone