Zapraszamy na konferencję pt.: „EDUKACJA PRZYSZŁOŚCI W OBLICZU WSPÓŁCZESNYCH WYZWAŃ I ZAGROŻEŃ JAKO ATRYBUT NOWOCZESNEJ OŚWIATY.”

Opublikowano: 23 listopada, 2023

Serdecznie zapraszamy pracowników szkół podstawowych i ponadpodstawowych pracujących z dziećmi i młodzieżą oraz ich rodzicami z terenu powiatu biłgorajskiego do zapisów na konferencję, która odbędzie się 05 grudnia 2023 r. w godzinach 09:00 – 14:00 w Sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Biłgoraju (I piętro). Organizatorem jest Powiat Biłgorajski oraz Ośrodek Interwencji Kryzysowej w Biłgoraju.

Dzieci i młodzież mogą być narażone na różne zagrożenia oraz kryzysy zarówno w środowisku domowym jak i szkolnym. Intencją zorganizowania konferencji jest identyfikacja nowych podejść teoretycznych i metodologicznych w sferze funkcjonowania młodzieży w środowisku szkolnym i rówieśniczym.  Jednocześnie pragniemy zainicjować dyskusję nad najbardziej aktualnymi wyzwaniami i problemami dotyczącymi młodzieży we współczesnym świecie.

Przewidziana tematyka konferencji:

I PANEL: Kryzys jako hybryda obszaru rodzinno-edukacyjnego w życiu ucznia. Przeciwdziałanie agresji oraz przemocy szkolnej i rówieśniczej w aspekcie współczesnych zagrożeń; – prelegent panelu: Dyrektor OIK w Biłgoraju - Ilona Dzido.

II PANEL: Efektywny proces zmian we współczesnych metodach nauczania dzieci i młodzieży jako narzędzie pracy pedagoga w procesie edukacji; - licencjonowany trener Insights Discovery oraz EQ Agnieszka Woźniak.

III PANEL DYSKUSYJNY : Dyskusja pedagogów, dotycząca współczesnych barier i potrzeb zmian w placówkach oświatowych - moderator panelu: Dyrektor ZSBiO w Biłgoraju - Adam Balicki

UWAGA !!

Ze względu na ograniczoną ilość miejsc oraz charakter warsztatowy spotkania zapisy na szkolenie prosimy przesyłać na adres: oik.bilgoraj@gmail.com do dnia 1 grudnia 2023 roku do godziny 15:00.  

O zakwalifikowaniu do uczestnictwa w szkoleniu decyduje kolejność zgłoszeń.

Zgłoszeń prosimy dokonywać na formularzu zgłoszeń wraz z podpisanym oświadczeniem RODO.

Szkolenie jest nieodpłatne.

Podobne posty

Zapraszamy na kolejną edycję wydarzenia "Partyzancki Rajd rowerowy - Osuchy 2024".

Opublikowano: 5 czerwca, 2024
Czytaj więcej

Nie obawiaj się prosić o pomoc !

Opublikowano: 3 czerwca, 2024
Czytaj więcej
Logo OiK w Biłgoraju

Ośrodek Interwencji Kryzysowej
w Biłgoraju

ul. Wira Bartoszewskiego 10;
23-400 Biłgoraj
oik.bilgoraj@gmail.com
+48 84 686 41 82
797 433 719 (interwencyjny)
envelopefile-emptyphone-handsetmap-markersmartphone