Zapraszamy na Spektakl "TRYPTYK - OBRAZY O KOBIECOŚCI", z którego całość zebranych środków za wstęp zostanie przeznaczona na cel charytatywny związany ze wsparciem kobiet w kryzysie i będących pod opieką Ośrodka Interwencji Kryzysowej w Biłgoraju.

Opublikowano: 21 lutego, 2024

Ośrodek Interwencji Kryzysowej w Biłgoraju jako współorganizator wydarzenia wraz z Biłgorajską Radą Kobiet zaprasza na spektakl poświęcony tematyce problemów oraz kryzysów dotykających kobiet w różnych sferach życia.

Celem projektu społecznego „KOBIETY KOBIETOM”, organizowanego przez Biłgorajską Radę Kobiet oraz Ośrodek Interwencji Kryzysowej w Biłgoraju (OIK) jest zwrócenie uwagi i podniesienie świadomości społeczeństwa na problemy i kryzysy dotykające kobiety w różnych sferach życia.

Mowa tutaj nie tylko o przemocy fizycznej, psychicznej, seksualnej i ekonomicznej od strony osoby stosującej jedną z ww. form przemocy, ale są to również inne indywidualne trudności związane z emocjami i psychiką, takie jak trudności z samoakceptacją, trudnościami w relacjach, koniecznością podjęcia pracy nad poczuciem własnej wartości, a nawet potrzebą w niektórych sytuacjach przebudowy destrukcyjnego myślenia (na przykład w obliczu funkcjonowania z osobą uzależnioną od alkoholu).

W ramach projektu planowany jest panel dyskusyjny oraz wystawienie spektaklu teatralnego pt. „Tryptyk - obrazy o kobiecości” w reżyserii Anny Obszańskiej, pochodzącej z Biłgoraja.
Przedstawienie to ma na celu ukazanie różnych aspektów kobiecości, jej siły, wrażliwości oraz determinacji, a jednocześnie zwrócenie uwagi na trudności, z którymi wiele kobiet musi się zmagać.
Spektakl jest dla osób 18+ ze względu na sceny z elementami negliżu i przemocy.

Wejściem na spektakl będzie pobranie biletu wstępu/cegiełki z kasy BCK, które będą dostępne już od 26.02.
A następnie w dniu premiery 10.03. przekazanie darowizny do puszki min. 50 zł, bezpośrednio przed rozpoczęciem spektaklu.
Całość zebranych środków zostanie przeznaczona na cel charytatywny związany ze wsparciem kobiet w kryzysie i będących pod opieką OIK w Biłgoraju.

Misją projekt jest także dotarcie do jak największej liczby osób, edukację społeczeństwa na temat ważności równości płci, szacunku dla kobiet oraz dążenie do poprawy sytuacji wszystkich osób w kryzysie.

Podobne posty

Grupa wsparcia dla kobiet - zapraszamy do zapisów !

Opublikowano: 11 kwietnia, 2024
Czytaj więcej

Życzenia Wielkanocne 2024 rok.

Opublikowano: 28 marca, 2024
Czytaj więcej
Logo OiK w Biłgoraju

Ośrodek Interwencji Kryzysowej
w Biłgoraju

ul. Wira Bartoszewskiego 10;
23-400 Biłgoraj
oik.bilgoraj@gmail.com
+48 84 686 41 82
797 433 719 (interwencyjny)
envelopefile-emptyphone-handsetmap-markersmartphone