Zapraszamy na wernisaż wystawy audiowizualnej pt.: „ONE”, którego partnerem jest Ośrodek Interwencji Kryzysowej w Biłgoraju - WSTĘP WOLNY !

Opublikowano: 16 kwietnia, 2024

Otwarcie wystawy w Biłgorajskim Centrum Kultury nastąpi w dniu 19 kwietnia 2024 r. o godzinie 19:00. Wernisaż będzie połączeniem fotografii, które są inspirowane prawdziwymi historiami kobiet, ukazującymi najtrudniejsze momenty doświadczania kryzysów. Przedstawiają nie tylko zmagania z kryzysami, ale również ich determinacja oraz poszukiwanie drogi do wyjścia z trudnych sytuacji życiowych.

Biłgorajska Rada Kobiet, Ośrodek Interwencji Kryzysowej w Biłgoraju, Biłgorajskie Centrum Kultury oraz autorka fotografii Marzena Zawojska – Sobaszek, serdecznie zapraszają na wernisaż wystawy audiowizualnej pt. "ONE".

Wystawa ta jest połączeniem fotografii, która jest inspirowana prawdziwymi historiami kobiet, ukazującymi ich najtrudniejsze momenty oraz wywiadów, które przedstawiają zmagania się z życiowymi kryzysami oraz sposoby na szukanie sobie pomocy, by przetrwać i wyjść z nich.

Celem wystawy "ONE" jest ukazanie siły i determinacji kobiet, które mimo trudności w życiu potrafiły się podnieść i znaleźć drogę do wyjścia z tak trudnych momentów swojego życia.

Misją całego społecznego projektu, który został zapoczątkowany wystawianiem spektaklu w BCK w marcu bieżącego roku pt. "Tryptyk - obrazy o kobiecości" w reżyserii Anny Obszańskiej, jest budowanie empatii i zrozumienia dla problemów, z którymi borykają się kobiety w kryzysie oraz zachęcanie do wsparcia, pomocy i solidarności wobec nich.

Poprzez prezentację prawdziwych historii i inspirujących fotografii chcemy przypomnieć, że każda kobieta ma siłę w sobie, aby przezwyciężyć największe trudności i odnaleźć swoją własną, autentyczną drogę by z nich wyjść. Chcemy zainspirować innych do wytrwałości i nadziei.

Pragniemy zachęcać do aktywnego wsparcia i tworzenia społeczności, która oferuje pomoc i wsparcie osobom znajdującym się w trudnych sytuacjach, jak również działać na rzecz zmiany systemowych nierówności i przeciwdziałania kryzysom.

A także dążenie do zmian stereotypowych wyobrażeń na temat kryzysów oraz osób do nich prowadzących poprzez pokazanie różnorodności doświadczeń i możliwości ich rozwiązywania.

Podczas wernisażu zostanie stworzona przestrzeń, gdzie będzie można uzyskać informacje na temat różnych form pomocy zarówno systemowej, jak i prywatnej, dostępnych na naszym obszarze. Będzie możliwość otrzymania ulotek, wizytówek oraz zapisania numerów telefonów do placówek czy gabinetów oferujących pomoc. Dlatego też zachęcamy wszystkie instytucje publiczne i prywatne do przekazywania swoich materiałów informacyjnych z danymi kontaktowymi. Ulotki można dostarczyć do Ośrodka Interwencji Kryzysowej w Biłgoraju lub bezpośrednio na wystawę po jej otwarciu.

Serdecznie zapraszamy do udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu, które ma na celu promowanie empatii, wsparcia i zmiany społecznej.

Gorąco zapraszamy!!!

Podobne posty

Spotkanie profilaktyczne przeciwdziałania przemocy i agresji rówieśniczej w Szkole Podstawowej w Woli Dereźniańskiej.

Opublikowano: 14 maja, 2024
Czytaj więcej

Spotkanie profilaktyczne dotyczące przeciwdziałania przemocy i agresji w szkole oraz efektywnej komunikacji z uczniami Szkół Podstawowych w Goździe Lipińskim oraz Biszczy.

Opublikowano: 8 maja, 2024
Czytaj więcej
Logo OiK w Biłgoraju

Ośrodek Interwencji Kryzysowej
w Biłgoraju

ul. Wira Bartoszewskiego 10;
23-400 Biłgoraj
oik.bilgoraj@gmail.com
+48 84 686 41 82
797 433 719 (interwencyjny)
envelopefile-emptyphone-handsetmap-markersmartphone