Aktualności

BEZPŁATNA POMOC PSYCHOTERAPEUTY UZALEŻNIEŃ w Ośrodku Interwencji Kryzysowej w Biłgoraju.

Opublikowano: 15 lipca, 2024
Rozszerzamy ofertę pomocową Ośrodka Interwencji Kryzysowej w Biłgoraju o nową formę wsparcia dla osób uzależnionych i współuzależnionych świadczoną przez specjalistę psychoterapii uzależnień. Pomoc kierowana jest zarówno do osób dorosłych jak również młodzieży od 15go roku życia. .
Czytaj więcej

Zapraszamy na kolejną edycję wydarzenia "Partyzancki Rajd rowerowy - Osuchy 2024".

Opublikowano: 5 czerwca, 2024
Już 3 rok z rzędu mamy przyjemność partnerować wydarzeniu organizowanemu przez Stowarzyszenie Zrównoważonego Rozwoju i Przedsiębiorczości społecznej, które odbędzie się 22 czerwca 2024 r., a które będzie obchodami 80 rocznicy partyzanckiej Bitwy pod Osuchami.
Czytaj więcej

Nie obawiaj się prosić o pomoc !

Opublikowano: 3 czerwca, 2024
Proszenie o pomoc jest trudne, gdyż wymaga od nas, aby być szczerze otwartym wobec siebie oraz wobec drugiej osoby "pomocowej" w zakresie przeżywanych emocji, trudności oraz niezaspokojonych potrzeb. Aby móc z kimś porozmawiać o sobie, musimy powiedzieć, jak się czujemy, z czym jest nam trudno, czego potrzebujemy, ale również czego się boimy.
Czytaj więcej

Spotkanie profilaktyczne z uczniami Szkoły Podstawowej w Lipinach Górnych - Borowina.

Opublikowano: 31 maja, 2024
Razem z uczniami ze Szkoły Podstawowej w Lipinach Górnych - Borowina, którą odwiedziliśmy 29 maja, kończymy na ten rok szkolny 2023/2024 kampanię społeczną skierowaną do dzieci i młodzieży dotyczącą przeciwdziałania przemocy szkolnej i rówieśniczej.
Czytaj więcej

Spotkanie z rodzicami oraz uczniami Szkoły Podstawowej w Luchowie Dolnym.

Opublikowano: 28 maja, 2024
W dniu 27 maja 2024 r. na zaproszenie Szkoły Podstawowej w Luchowie Dolnym zrealizowaliśmy spotkanie dla uczniów i ich rodziców. Spotkanie było poświęcone tematyce współpracy na poziomie rodzic - nauczyciel w celu uzyskania jak najlepszych efektów wychowawczych, rodzice mieli również okazję do zapoznania się z ofertą pomocową OIK w Biłgoraju.
Czytaj więcej

Spotkanie profilaktycznie z uczniami w Szkole Podstawowej w Szyszkowie.

Opublikowano: 28 maja, 2024
W dniu 27 maja 2024 r. na zaproszenie Szkoły Podstawowej w Szyszkowie zrealizowaliśmy zajęcia dla uczniów klas IV - VIII. Rozmawialiśmy z uczniami o wartościach, o relacjach, o tym jak bardzo się od siebie różnimy (co jest naturalne) i o tym, że te różnorodności właśnie nas ubogacają, a nie zubażają. Rozmawialiśmy także o komunikacji, o konfliktach oraz o mediacjach rówieśniczych jako ugodowych sposobach rozwiazywania sporów.
Czytaj więcej

Wykaz podmiotów udzielających pomocy rodzinom z problemem przemocy domowej w Biłgoraju.

Opublikowano: 23 maja, 2024
Najciężej jest ruszyć, nie dojść, ale ruszyć ! Dać ten pierwszy krok, bo ten pierwszy krok nie jest krokiem nóg, lecz krokiem do zwalczenia lęku, obaw i strachu. Pamiętaj ! Przemoc karmi się milczeniem...
Czytaj więcej

Spotkanie profilaktyczne przeciwdziałania przemocy i agresji rówieśniczej w Szkole Podstawowej w Woli Dereźniańskiej.

Opublikowano: 14 maja, 2024
W dniu 13 maja 2024 r. na zaproszenie Sz.P. w Woli Dereźniańskiej rozmawialiśmy o ważnych i istotnych tematach dotyczących tworzenia dobrej, a także bezpiecznej społeczności szkolnej. Tematy takie jak efektywna komunikacja, empatia, rozwiązywanie konfliktów rówieśniczych stanowiły przedmiot zajęć profilaktycznych z uczniami.
Czytaj więcej

Spotkanie profilaktyczne dotyczące przeciwdziałania przemocy i agresji w szkole oraz efektywnej komunikacji z uczniami Szkół Podstawowych w Goździe Lipińskim oraz Biszczy.

Opublikowano: 8 maja, 2024
W dniu 7 maja 2024 r. wraz z uczniami Szkoły Podstawowej w Goździe Lipińskim oraz z uczniami Szkoły Podstawowej w Biszczy rozmawialiśmy o tym, że komunikacja wśród dzieci i młodzieży odgrywa niezwykle istotną rolę w rozwoju osobowości, budowaniu relacji oraz uczeniu się współpracy i empatii.
Czytaj więcej

Zapraszamy na wernisaż wystawy audiowizualnej pt.: „ONE”, którego partnerem jest Ośrodek Interwencji Kryzysowej w Biłgoraju - WSTĘP WOLNY !

Opublikowano: 16 kwietnia, 2024
Otwarcie wystawy w Biłgorajskim Centrum Kultury nastąpi w dniu 19 kwietnia 2024 r. o godzinie 19:00. Wernisaż będzie połączeniem fotografii, które są inspirowane prawdziwymi historiami kobiet, ukazującymi najtrudniejsze momenty doświadczania kryzysów. Przedstawiają nie tylko zmagania z kryzysami, ale również ich determinacja oraz poszukiwanie drogi do wyjścia z trudnych sytuacji życiowych.
Czytaj więcej
1 2 3 12 13
Logo OiK w Biłgoraju

Ośrodek Interwencji Kryzysowej
w Biłgoraju

ul. Wira Bartoszewskiego 10;
23-400 Biłgoraj
oik.bilgoraj@gmail.com
+48 84 686 41 82
797 433 719 (interwencyjny)
envelopefile-emptyphone-handsetmap-markersmartphone