MĘSKA GRUPA poMOCY! - grupa wsparcia dla mężczyzn

Opublikowano: 9 stycznia, 2023

Planowana Grupa Terapeutyczna będzie prowadzona przez psychologa Ośrodka Interwencji Kryzysowej w Biłgoraju Pana Michała Lembryka, a więc będzie od początku do końca tworzona przez mężczyzn dla mężczyzn i o mężczyznach. Ideą jej powstania jest umożliwienie męskiej części mieszkańców powiatu biłgorajskiego podzielenia się tym, z czym się uczestnik zmaga, żeby móc w męskim gronie wyrzucić z siebie co utrudnia swobodne funkcjonowanie, co przeszkadza w relacjach z innymi ludźmi, z czym uczestnik boryka się wśród życia rodzinnego.

Będzie to odbywać się wśród ludzi, którzy mogą wysłuchać, przyjąć z akceptacją i wyrozumiałością - ma być to forma wsparcia przez słuchanie, zrozumienie i dzielenie się własnymi doświadczeniami oraz przemyśleniami.

Działanie Grupy opiera się na zasadzie, że mówiąc na głos, potocznie „co nam leży na wątrobie”, wyrzucamy z siebie zalegające, często eskalujące problemy, a wtedy łatwiej o zdrowe podejście i w efekcie rozwiązywanie problemu. Nie wszyscy muszą poruszać swoje kwestie, wiele tematów jest uniwersalnych i o wspólnym podłożu, więc innych aktywność na grupie może pomóc również Tobie, a z czasem może pomóc na podzielenie się także Twoimi zmaganiami.

Ważna dla funkcjonowania Grupy jest poufność, szczerość, otwartość i trud podejmowania problematycznych tematów. W Grupie Wsparcia każdy od każdego czegoś się może nauczyć, a także zdobyć inny punkt spojrzenia na problem, ponieważ okazuje się, że nie tylko ja zmagam się z daną trudnością. Forma rozmów w Grupie ma być luźna, prosta i jak najbardziej praktyczna.

Co może być tematem spotkań? W zasadzie wszystko, a zależy to od uczestników spotkań. Problemy emocjonalne, zaburzona samoakceptacja, trudności okołorozwodowe, trudności w nawiązywaniu relacji rodzinnych czy społecznych, problemy zawodowe, praca nad komunikacją z partnerką, żoną czy dziećmi.

WAŻNE INFORMACJE:

  • Grupa kierowana jest do mężczyzn od 18go roku życia.
  • Uczestnictwo w Grupie jest bezpłatne oraz anonimowe.
  • Grupa ma charakter otwarty, możesz do niej dołączyć w całym okresie jej trwania.
  • Termin spotkania organizacyjnego: 3 luty 2023r. godzina 18:00.
  • Spotkania będą odbywały się cyklicznie, co dwa tygodnie przez cały rok.

Zapraszamy do zapisów! 

Podobne posty

Spotkanie profilaktyczne przeciwdziałania przemocy i agresji rówieśniczej w Szkole Podstawowej w Woli Dereźniańskiej.

Opublikowano: 14 maja, 2024
Czytaj więcej

Spotkanie profilaktyczne dotyczące przeciwdziałania przemocy i agresji w szkole oraz efektywnej komunikacji z uczniami Szkół Podstawowych w Goździe Lipińskim oraz Biszczy.

Opublikowano: 8 maja, 2024
Czytaj więcej
Logo OiK w Biłgoraju

Ośrodek Interwencji Kryzysowej
w Biłgoraju

ul. Wira Bartoszewskiego 10;
23-400 Biłgoraj
oik.bilgoraj@gmail.com
+48 84 686 41 82
797 433 719 (interwencyjny)
envelopefile-emptyphone-handsetmap-markersmartphone